اخبار

ظرفیت شوراها می تواند در اختیار مطالبات جوانان قرار بگیرد

ظرفیت شوراها می تواند در اختیار مطالبات جوانان قرار بگیرد
مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بخش زیادی از برگزیدگان انتخابات اخیر شوراهای اسلامی شهر و روستا در سیستان و بلوچستان جوانان و بانوان هستند که می توانند از ظرفیت و جایگاه شوراها در جهت نیازهای اساسی آنان گام بردارند.
صدیق حسین زاده مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان عصر روز چهارشنبه در شورای کارشناسی شهرستان مهرستان با تبریک سالروز ورود غرور آفرین آزادگان به میهن و با اشاره به آغاز بکار دوره جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: جایگاه شورا در قانون اساسی ما بسیار مهم دیده شده است اما متاسفانه تا به امروز نتوانسته ایم از این ظرفیت قانونی به خوبی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: اعضای برگزیده شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند از ظرفیت و جایگاه خویش در جهت آگاهی بخشی جامعه استفاده کنند و انتقال دهنده کارشناسی واقعیات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور به بدنه جامعه باشند.

حسین زاده تصریح کرد: علاوه بر زیرساخت ها که تامین آن نیاز به مداخله مستقیم دولت دارد در بسیاری از مشکلات ما در روستاها و شهرها واقعا نیازی به مداخله مستقیم دولت نیست و می شود با همفکری و هم اندیشی برای آن چاره اندیشی کرد.

وی افزود: البته باید نیازها و مشکلات را اولویت بندی کرد و بعد برای آن تصمیم سازی و تصمیم گیری کرد.

مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: کار و اقدام اعضای شورای اسلامی شهر و روستا نباید تنها انعکاس موانع و مشکلات باشد بلکه شورها باید قسمتی از حل مشکلات مردم باشند.

وی گفت: نفس وجود شوراهای اسلامی تصمیم گیری است و اگر همه این مسوولیت به حوزه دولت انتقال داده شود نفس وجودی تشکیل شوراها زیر سوال می رود.

وی تصریح کرد: اعضای شورا می توانند با مشارکت  جویی روح کار جمعی را در میان مردم ترویج دهند.

۲۶ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۰۴
خبرگزاری برنا |