اخبار

دولت به دنبال کادر سازی و استفاده از نیروهای جوان و توانمند است

دولت به دنبال کادر سازی و استفاده از نیروهای جوان و توانمند است
مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت به دنبال کادر سازی و استفاده از نیروهای جوان و توانمند در همه سطوح مدیریتی کشور است.

صدیق حسین زاده روز یکشنبه در نشست با شماری از جوانان و اعضای سمن های فعال در شهرستان سراوان اظهار داشت: سیستان و بلوچستان از نظر ایجاد فرصت برای جوانان به سبب نگاه ویژه استاندار پیشرو است.
وی افزود : شهرستان سراوان جوانانی توانمند و ظرفیت های بسیار خوبی در بحث تشکل های مردمی و سمن ها دارد که می توانند با قرار گرفتن در کنار دولتی که آن را بر سرکار آورده اند بازوی مسئولان اجرایی برای حل مسائل و مشکلات منطقه باشند.
وی با بیان اینکه دولت معتقد به پاسخگویی در همه بخش هاست گفت: نگاه استاندار سیستان و بلوچستان نیز ارتباط بی واسطه و چهره به چهره مسئولان با آحاد مردم است.
وی با اشاره به جایگاه مشاوران جوان گفت: مشاوران جوان مقام اجرایی نیستند اما با تاکیداتی که استاندار به فرمانداران و بخشداران داشته اند همه دستگاههای اجرایی باید از مشاوره های جوانان صاحب ایده و توانمند در کارهای اجرایی استفاده کنند.
فرماندار سراوان نیز در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در دولت یازدهم گفت: در دولت تدبیر و امید در بحث زیر ساختهای این شهرستان کارهای اساسی و بسیار خوبی انجام شده است.
درویش نارویی افزود: به همت دولت تدبیر و امید آسیب های جدی در سراوان شناسایی و در طول دوران انقلاب اسلامی برای نخستین بار نشست شورای توسعه برنامه ریزی استان در این شهرستان برگزار شد که نشان از توجه مسئولان برای شناسایی نیازمندی های منطقه دارد.
وی گفت: همچنین حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نقطه صفر مرزی سراوان نشان از توجه ویژه دولت به مناطق محروم است.
وی ادامه داد: حضور دکتر نوبخت در این منطقه سبب شد تا 140 کیلومتر راه با اعتبار افزون بر 740 میلیارد ریال برای راههای این بخش در نظر گرفته شود.
نارویی افزود : در ادامه توسعه زیرساختهای سراوان و تامین آب، سد ماشکید سفلی نیز با اعتبار پنج هزار میلیارد ریال تصویب شد که 900 میلیارد آن امسال اختصاص یافته است.
فرماندار سراوان گفت: یکی از مهمترین پروژه ‌ها در این شهرستان انتقال 700 کیلومتری پست 63 کیلو ولت بم پشت است که با اعتباری افزون بر500 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در حال انجام است.
دوریش نارویی با اشاره به طرح های اجرایی در سراوان افزود: در حوزه کشاورزی طرح جدید آبیاری نوین دشت شمسر و مک سوخته در حال انجام است.
وی افزود: همچنین در حوزه انرژی نیز 2 پروژه ملی انتقال آب برای تامین آب آشامیدنی 32 روستای سراوان با اعتباری افزون بر 150 میلیارد ریال از دشت شمس آباد به اسفندک و انتقال آب از چاه سکن به منطقه گشت با اعتبار 80 میلیارد ریال در حال انجام است.
وی با اشاره به اجرای پروژه های بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش های استاندار سیستان و بلوچستان و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد برکت 6 هزار میلیارد ریال به استان اختصاص یافت که از این اعتبار 2 مجتمع فرآوری خرما با اعتبار 170 میلیارد ریال در سراوان راه اندازی می شود.
سراوان در 347 کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی کشور پاکستان قرار دارد.

۲۹ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۲۳
ایرنا |