اخبار

بزرگترین خدمت دولت یازدهم به استان تغییر نوع نگاه مرکز به استان بود

بزرگترین خدمت دولت یازدهم به استان تغییر نوع نگاه مرکز به استان بود
مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به تغییر نگاههای محلی و ملی نسبت به همه مسائل توسعه ای و زیربنایی استان در طی چهار سال گذشته تاکید کرد: اینکه امروز نگاه مردم ایران به استان سیستان و بلوچستان نسبت به سالهای نه چندان دور بطور اساسی تغییر پیدا کرده را می توان بزرگترین خدمت دولتمردان دولت یازدهم به مردم سیستان و بلوچستان دانست.

مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به تغییر نگاههای محلی و ملی نسبت به همه مسائل توسعه ای و زیربنایی استان در طی چهار سال گذشته تاکید کرد: اینکه امروز نگاه مردم ایران به استان سیستان و بلوچستان نسبت به سالهای نه چندان دور بطور اساسی تغییر پیدا کرده را می توان بزرگترین خدمت دولتمردان دولت یازدهم به مردم سیستان و بلوچستان دانست.

صدیق حسین زاده در گفتگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: امروز شاهد هستیم در بسیاری از بخش ها و فعالیت های صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید از جمله در حوزه های مهمی چون جوانان ، نقش دادن به بانوان و یا دیگر مسائلی مثل محیط زیست و یا حوزه گردشگری از سیستان و بلوچستان در سطح ملی به عنوان یک استان نمونه تجلیل شده و یاد می شود.

وی افزود: اگر مروری به انعکاس اخبار رسانه های گوناگون درچهارسال گذشته به مسائل سیستان و بلوچستان داشته باشیم می بینیم که هموراه تیتر یک رسانه ها اتفاقات شیرینی بوده که برای اولین بار در استان در بخش های مختلف صورت می گرفته است در حالی که پیش از آغاز دولت یازدهم واقعا اینطور نگاهی در سطح کلان و ملی به پتانسیل های استان وجود نداشت.

مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود و با اشاره به مشارکت بالای مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت ماه سال جاری افزود: رای بالای مردم استان به دولت دوازدهم می تواند از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد و البته دلیل مهم این رای بالا را می توان مدیریت و تعامل خوب دولت در چهارسال گذشته هم عنوان کرد و صد البته از نقش بزرگان ، بانوان و همچنین شور آفرینی جوانان هم نمی توان به راحتی عبور کرد.

وی در خصوص توجه دولت تدبیر و امید به جوانان بیان کرد: دولت در بخش های مختلف به جوانان بها داده است و در استان سیستان و بلوچستان هم به سبب نگاه ویژه جناب آقای هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان از طریق فعال سازی حوزه مشاوران جوان و با حمایت از برگزاری همایش ها و نشست های گوناگون برای بسیاری از جوانان استان فرصت ایجاد شد تا انعکاس دهنده ایده ها و نظرت جوانان و به نوعی مشارکت جوانان در برنامه های دولت باشند.

وی در خصوص اهمیت این موضوع به لحاظ ایجاد جایگاه مدیریت سیاسی برای جوانان گفت: خوشبختانه امروز شاهد هستیم از میان گروه مشاوران جوان 17 نفر در پست های مدیریت سیاسی مثل بخشدار و معاون فرماندار انتصاب شدند که این عدد در مقایسه با گذشته و همچنین اهمیت حوزه جوانان در سایر استانها برای استان سیستان و بلوچستان عدد نسبتا" قابل توجهی است.

صدیق حسین زاده ضمن تاکید بر متمرکز نمودن فعالیت دستگاههای اجرایی در حوزه جوانان ادامه داد: بر اساس اطلاعات منشر شده از سوی مرکز آمار ایران در حال حاضر استان سیستان و بلوچستان به لحاظ میانگین سنی جوان ترین استان کشور است و این مسئولیت را بر دستگاههای اجرایی استان که به نوعی وظایفی در حوزه جوانان دارند دو چندان می کند.

حسین زاده گفت: بر اساس اعلام کارشناسان حوزه های مختلف ما در یک شرایط جمعیتی که از آن به عنوان سود جمعیتی یاد می شود قرار داریم که اگر نتوانیم از آن به درستی بهره ببریم ممکن است تا دو دهه دیگر این جمعیت و پتانسیل جوانی را در کشور نداشته باشیم.

وی افزود: اینکه دولت به این نتیجه رسیده که سازمان ملی جوانان را احیا نماید اقدامی بسیار خوب و ارزنده است،  احیای سازمان ملی جوانان موضوعی است که جمعیت قابل توجه جوان کشور و لزوم تمرکز برنامه ریزی برای جوانان آن را به یک ضرورت تبدیل نموده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به پیگیری های انجام شده توسط استاندار سیستان و بلوچستان پیش بینی شده تا در همه شهرستان های استان سیستان و بلوچستان خانه های جوانان احداث شود که این مهم در حال حاضر در مرحله تخصیص زمین قرار دارد، هر چند که انجام فرآیند احداث و فعال سازی خانه های جوانان نیازمند زمان مربوط به خود است.

مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در صدد هستیم تا تصمیم گیری مجلس در مورد احیای سازمان ملی جوانان و تا احداث و فعال سازی خانه های جوانان، در زیر مجموعه فرمانداری ها شوراهایی مشورتی متشکل از جوانان شایسته و علاقه مند ایجاد کنیم که از این طریق ارتباط جوانان با دستگاههای اجرایی و مشارکت جوانان استان در برنامه های دولت در جهت ایجاد نشاط اجتماعی حفظ شود.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۶:۴۰
ایسنا |